iFranko

Apple представила iOS 16. Що нового?

Apple представила iOS 16. Що нового?

Вчора ввечері вийшла фінальна версія iOS 16, на яку можуть оновитись власники iPhone. Ми вже протестували основні функції ОС у її бета-версії. У цьому матеріалі нагадаємо, що нового може запропонувати користувачам оновлена ​​платформа Apple.

Екран блокування

Найбільше помітних нововведень ховається тут. Apple вирішила трохи скоротити відставання від Android-конкурентів щодо кастомізації.

Віджети. Тепер екран блокування – це не лише час та шпалери. Відтепер тут є три блоки, в яких можуть відображатись різні віджети. Точніше, два блоки, бо середній завжди показуватиме час. Зате тут можна налаштувати шрифт та його колір.

У верхній частині екрана – «плоский віджет». Наприклад, дата, події, нагадування чи погода в один рядок. Під блоком з актуальним часом – місце для двох віджетів більше. Тут же помітили баг із напливом шрифтів один на одного у фітнес-віджеті.

Декілька екранів блокування. Так, екранів блокування може бути кілька – з різними шпалерами та різним набором віджетів. Змінювати їх дуже просто. Достатньо розбудити телефон і утримати палець на середині екрана – з’явиться «карусель» з різними екранами блокування, переміщатися між якими можна боковими свайпами.

Як бачите, у бета-версії є проблеми з накладенням тексту у фітнес-віджеті

Тут можна налаштувати кожен екран блокування і додавати нові. Зазначимо, що налаштувати можна лише розташування тих чи інших віджетів. Шпалери можна змінити лише в основних налаштуваннях або якщо ви вирішили створити новий екран. В останньому випадку вам одразу запропонують почати з вибору шпалер.

Анімовані шпалери. Тут також велике поле для творчості. Можна вибрати щось із нових пропозицій. Мені, наприклад, сподобалися шпалери з анімованою Землею. На екрані блокування планету показано з одного ракурсу, а при переході на робочий стіл бачимо красиву анімацію з переміщенням ракурсу. Є добірки різних кольорів, з емоджі, градієнтами та геометрією. До речі, один із найкрасивіших ефектів — оформлення під назвою Pride.

Крім того, можна довіритись добіркам фото з вашої галереї. Це можуть бути люди, будівлі або природа. Нарешті, система може сама час від часу (щогодини, щодня, при пробудженні або торканні) змінювати шпалери з галереї на власний розсуд або відібрані вами вручну. Не забудьте про перспективу і розмиття. Нюанси такі. Судячи з усього, система обмежується десь десятьма першими знімками, що трапилися, які потім постійно показує один за одним.

В одному блоці з оновленими шпалерами можна колупатися годину. Персоніфікація – на небаченому раніше для Apple рівні.

Повідомлення. Нарешті, є можливість показувати не зверху, а знизу. Так зручніше дістати пальцем. Групуватися вони можуть стопкою – у кожного додатка своя окрема стопка повідомлень. Також може відображатися загальна кількість повідомлень. Або нехай все валиться суцільним потоком як є.

Інші корисні нововведення

Тут виділимо інші нововведення, які не прив’язані до екрану блокування та оформлення, але які виглядають цікаво та корисно. Принаймні ними я користувався досить часто.

Виділення об’єктів на фото. Мабуть, найвражаюча штука, яка показує всю міць та можливості машинного навчання на ділі, а не теоретично. Функція дозволяє виділити об’єкт на фото, відокремити його від фону та перемістити куди забажаєте. Достатньо трохи затримати палець на сфотографованому об’єкті, як запуститься анімація виділення. Після цього об’єкт можна скопіювати в буфер обміну або відразу переслати, куди захочеться.

Звісно, ​​спрацьовує не завжди і не скрізь. Ви не зможете виділити окреме деревце на панорамному фото лісу. Якщо на знімку багато об’єктів (наприклад, загальне тло в квартирі), то теж не вийде. Це насамперед історія про портрети та конкретні об’єкти, зняті крупним планом. Кордони не завжди визначаються чітко і правильно, але все-таки здебільшого функція працює диво як добре. Можна стікерпаки ліпити як із кулемета.

Підтримка української мови у Live Text. Наводьте камеру на текст, виділяйте його та перекладайте. Тепер ця фішка працює із українською мовою. І не тільки у видошукачі, а й взагалі практично з будь-якою картинкою (фокус можна провернути і з ілюстрацією в Safari). Текст можна скопіювати та вставити в документ. Крім тексту, розпізнаються також об’єкти на кшталт людини чи машини. Тут же вбудований конвертер валют і фізичних величин.

Дублікати фото. У галереї з’явився альбом «Дублікати». У ньому, як відомо з назви, містяться знайдені системою копії знімків. Можна об’єднати їх в один об’єкт. Збережеться знімок із найкращою якістю.

По-справжньому приховані фото. Раніше в галереї фото був альбом «Приховані», який світився у всіх на очах. Тепер у налаштуваннях цей розділ дійсно можна приховати — він не відображатиметься у «Фото».

Face ID у горизонтальному режимі. Ще одна довгоочікувана дрібниця. Тепер не потрібно розміщувати телефон вертикально для розблокування. Корисно, якщо дивіться кіно, відволіклися, екран згас, після чого потрібно розблокувати пристрій для продовження перегляду відео.

Конфіденційність. Вгорі пункту управління виявився список додатків, які нещодавно використовували геопозицію, камеру чи мікрофон. Якщо клацнути, покажуть трохи більше інформації.

Spotlight. Вбудованим у систему пошуковою системою тепер можна скористатися не тільки після свайпа вниз. Іконка Spotlight з’явилася внизу на місці триточкового індикатора робочих столів.

Пароль Wi-Fi. Ще одна дрібна, але часом корисна функція. Прямо в налаштуваннях Wi-Fi можна топнути на пароль – його покажуть після перевірки через Face ID.

Тактильний відгук у клавіатурі. Те, що давно є навіть у бюджетних Android-смартфонах, але чого весь цей час не було на iPhone. Переходимо в “Налаштування” – “Звуки, тактильні сигнали” – “Відгук клавіатури”. Включаємо там “Тактильні сигнали”.

Відсоток заряджання. Тепер можна побачити точний відсоток заряду, що залишився в значку акумулятора – прямо як в Android-смартфонах, навіть найдешевших.

Решта

Тут перерахуємо не найзатребуваніші та корисні для багатьох користувачів зміни.

Дуже багато змін в iMessage, яким у нас мало хто користується. Тим часом там з’явилася можливість відредагувати або видалити повідомлення протягом 15 хвилин після надсилання. Серед інших нововведень – SharePlay, відновлення віддалених повідомлень, спільна робота, перемотування голосових повідомлень.

Вкладки у Safari. Змінили дизайн вкладок, дозволили ділитися групами вкладок із друзями, а також закріплювати вкладки у групі вкладок.

«Дім» та Siri. Додаток «Будинок» отримав оновлений інтерфейс і став розумнішим. Втім, до конкурентів однаково далеко. Siri навчили кільком новим фокусам на кшталт скидання дзвінка по команді.

Пошта та Музика. Поштовий клієнт навчився скасовувати надіслані листи, а також дозволяє планувати відправлення на конкретний час. Трохи ближче до Gmail. У Apple Music — обкладинка на весь екран блокування та передплата оновлення конкретного музиканта або групи.

Є ще кілька десятків дрібних нововведень, з якими, швидше за все, більшість власників iPhone навіть не зіткнуться.

Схожі статті

Iншi новини

Ми в соцмережах

Visa Mastercard
Список очікування Ми повідомимо Вас, коли товар прибуде на склад. Просто вкажіть нижче свою дійсну електронну адресу.
Email We won't share your address with anybody else.